Binance Rezervlerini Açıkladı: Ne Kadar XRP ve SHIB Tutuyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance en son rezerv raporunu açıkladı. Buna göre borsanın XRP, SHIB ve DOGE bakiyelerinde artış var. Bu arada, Binance ve SEC davasında son aşamalara geçildi!

Binance rezerv raporunu açıkladı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, aylık olarak rezerv raporunu açıklıyor. Son raporunda borsa, mevcut müşteri bakiyesini 3,13 milyarın üzerinde XRP, 65,312 trilyon birim değerinde Shiba Inu (SHIB) ve 14,779 milyar net bakiyeye sahip Dogecoin (DOGE) olduğunu açıkladı. Bu rezervler sırasıyla %102,6, %103,6 ve %100,19’u temsil ediyor. Rezerv kanıtı raporundaki bu rakamlar, 568.788 BTC, 4,44 milyon ETH ve 30,89 milyon SOL müşteri net bakiyeleri ile Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) varlıklarında belirgin bir fark olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, müşteri net bakiyesi, XRP için %2,60, SHIB’de %3,5 ve DOGE için %0,19’luk bir farkla Binance’inkine kıyasla daha az. Bu fark, likidite ve risk profilini yönetme kabiliyetini garanti altına almak için Binance’e kaldıraç sağlıyor. Çünkü, kripto piyasa sürekli değişkenlik gösteren bir yapıya sahip. Şubat ayındaki Binance holdingi ile karşılaştırıldığında, yalnızca SHIB pozisyonu değişmeden kaldı. Bununla birlikte, XRP yaklaşık %1,6 ve DOGE %0,4’ten daha az değer kazandı.

Borsa kullanıcıları XRP, SHIB ve DOGE’yi daha fazla tercih ediyor!

Bu arada, Binance kullanıcıları ilk sıralardaki kriptolara kıyasla daha fazla XRP, SHIB ve DOGE tutuyor. Böylece, kullanıcıların bu 3 varlıktaki pozisyonları BTC, ETH ve SOL’daki varlıklarını gölgede bırakmaya devam ediyor. Bu belirgin farklılıklara rağmen, borsa hala kullanıcılarından daha fazla likiditeye sahip. Analistler, bunun borsa için genel bir strateji olduğunu söylüyor. Borsa bu şekilde yeterli likidite sağlamayı ve genel piyasa güvenini korumayı amaçlıyor.

Paydaşların gözlemleri ve geleceğe yönelik çıkarımlar

Bu arada, yeni müşterini tanı (KYC) önlemleri 20 Nisan’da başlayacak. Analistler bunun borsa üzerindeki etkisini görmeye çalışıyor. Politika, düzenleyici gerekliliklere uymayı amaçlıyor. Bu nedenle gerekli KYC’ye sahip olmayan doğrulanmamış kullanıcıları borsa saf dışı bırakacak. Etkilenen kullanıcılar artık Binance Link programının bir parçası olarak oluşturulan alt hesaplarına erişemeyecek.

Binance ve SEC davasında borsa için sırada ne var?

Binance ve SEC davası keşif ve ifadelerin son aşamalarında. Borsa, 10 milyar dolarlık risk sermayesi kolu Binance Labs’ı, kripto borsası işinden sessizce ayırdı. Bu hamleyi, mahkemenin rıza kararının bir parçası olarak gerçekleştirdi. SEC ve Binance, önümüzdeki dört ila altı hafta içinde Kural 30(b)(6) ifadesini almayı bekliyor. Bu, Binance’in herhangi bir yasayı ve olası cezaları ihlal edip etmediğini daha da netleştirmek için ilgili tanıkların ve belgelerin hızlı ve verimli bir şekilde belirlenmesine yardımcı olacak.

SEC, Coinbase davasındaki hareketlerin çoğunu kazandı. Bu yüzden düzenleyici, Yargıç Failla’nın davadaki kararından yararlanmaya çalışacak. Dahası, Binance davası Coinbase davasından daha fazla iddiaya sahip. Ayrıca, SEC muhtemelen bir uzlaşmada sanıklardan büyük cezalar bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x